Aupair? Dostupné dobrodružství

Cestovat, poznávat, objevovat, prožívat, zkoušet. Všechna ta slova jsou mi blízká. Jak se jim dostat na kobylku? Aby to nebylo komplikované, drahé, zdlouhavé.. To je přece jasné, jet jako aupair!

Definovala bych to jako: “Nemnoho práce, ubytování a strava zdarma, přiměřené kapesné, ale velká zodpovědnost.”

 Je to tak. Být aupair patří mezi ty snadnější způsoby, jak vycestovat. Rovnou bych měla ujasnit, že můj příběh se může týkat mnoha států, ale nikoliv USA. Být aupair v USA je trošičku složitější. Vycestovat jak aupairka je snazší zejména proto, že nejde o zaměstnání. Nepotřebujete pracovní povolení, neodvádíte daně atd.
Zaplať Pánbůh, že KARE Switzerland prodává retro globusy. Kde jinde bych si mohla půjčit, tak boží obrázek?
Jednu aupair zkušenost mám již za sebou. Bylo mi devatenáct, byla jsem ve Francii a přišlo mi to dobrý. Teď je mi dvacet čtyři, jsem ve Velké Británii a přijde mi to víc než dobrý. Každá zkušenost s sebou přináší něco nového. Máte jiné preference, jiná očekávání. Poprvé jsem pracovala pro rodinu se dvěma holčičkami (dva a pět let). Dneska už jsem v rodině, kde je pouze jedna třináctiletá slečna. Druhou zkušenost jsem také směřovala do země, ve které se domluvím. Ano! Francouzsky neumím nic kromě “Bon Apetit”. A Francouzi se se svou angličtinou mohou jít třeba vyfotit, protože k ničemu jinému jim není. Taky jsem si tentokrát vybrala “single mum”. Co je víc, než tři ženské v baráku? Plus pes. Plus dvě kočky. Taky vím, že pokud si budu vybírat další rodinu, tak bude nejspíš bez zvířat… Jak říkám, každá zkušenost rovná se úprava kritérií.

Tak co? Chtěli byste do toho jít? Btw, může mi někdo poradit, jak psát normální uvozovky? Hlavně, že jsem v květnu dopsala bakalářku, že jo.

M.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s