Aupair! Úspěch zaručen!

Pondělí.. Pondělí… To slovo snad nikdy neznělo tak slastně jako dnes. Proč? Protože po čtrnácti dnech skončily prázdniny… Když pominu tik v oku, nespočet šedivých vlasů, rozhozenou večerku a pět kilo nahoře, tak to docela šlo………………… Ale ne, vtípek. 🙂 Nebylo to tak strašné, ale klid je klid. 🙂

Posledně jsem slíbila informace, tak sem s nimi. Udělat kompletní průzkum je docela náročné, proto Vám pro začátek nastíním svoji cestu. Svoji první rodinu jsem našla přes skupinu na Facebooku. Ale zkoušela jsem více alternativ jako zprostředkovatelské weby, Student Agency i jednu britskou agenturu. Také jsem jednala s jednou Češkou, která žije v zahraničí a spolu s přítelem zprostředkovávají aupair pozice (pominu-li weby, tak z výše zmíněných byla Martinka nejlepší). Odkazy zanechám níže.

Aupair v uk

Na první příčce ovšem stále zůstává web aupairworld.com. Je to úplně snadné. Vyplníte svůj profil – oslovíte rodinu, napíšete něco o sobě, sepíšete svá očekávání. Přidáte fotografie, specifikujete svá kritéria a je to. S vytvořeným profilem můžete rodiny aktivně oslovovat a rodiny oslovují Vás. V případě vzájemných sympatií probíhá další komunikace spíše přes e-mail, Skype, Whatsapp, FaceTime atd. Myslím, že s hovorem netřeba dlouho otálet. Za prvé si ověříte, že je rodina opravdu skutečná. Fotografie se shodují s realitou. A navíc, přímý kontakt je prostě spolehlivější než padesát e-mailů.

aupairworld

Rozumím, že ne každý se hned hrne do hovoru – nervozita, nejistota ohledně cizího jazyka a mnoho dalších faktorů. Já si před svým prvním Skypem dopřála dvojku bílého.. Pro jistotu. Mám z baru vyzkoušeno (nejen na sobě), že se pak hnedka líp mluví. 😀 Ale nemyslete si, že rodina očekává nějakou supr čupr úroveň cizího jazyka. Ještě takhle napoprvé.. Takže žádné strachy. Zvládli to i úplní začátečníci.

Velké pozitivum, které je u mě na první příčce je velká možnost výběru. Svoboda v selektování nabídek i rodin, které chcete oslovit. V případě, že jednáte přes agenturu, jste odkázáni pouze na nabídky, které Vám předají.. Je jich málo a z osobní zkušenosti mohu říct, že říct potřetí ne, už je značně nepříjemné. Naopak nevýhodou hledání rodiny na vlastní pěst je, že se Vám za rodinu nikdo nezaručí. Nikdo je neověří. Posouzení rodiny stojí pouze na Vašem úsudku a případných referencích od předchozích aupair. Mimochodem o ty si nikdy nezapomeňte říct. 🙂

Takže pro ty opatrnější bych doporučila zprostředkovat rodinu přes agenturu. Pokud mohu doporučit, tak přes jakoukoliv sídlící v Anglii. Proč? Jednoduše proto, že na rozdíl od českých agentur za zprostředkování nic neplatíte. Náklady spojené s nalezením shody (aupair sedí rodině i naopak) hradí rodina.

V případě jakýchkoliv otázek jsem tady. 🙂 časem také nasdílím svůj profil. Pro inspiraci. 🙂

Odkazy:

Facebook: velmi užitečná skupina “Au-pairs IN …” (nejen, že jsem přes skupinu nalezla svou první rodinu, zároveň tam můžete potkat holky, které jsou ve stejné lokalitě jako vy a obecně spoustu zajímavých tipů)

Aupairs in

Aupairworld: najdete přes jakýchkoliv prohlížeč na adrese http://www.auapirworld.com. Pak už jen zvolíte jazyk a hurá na to. 🙂 Na aupairworld jsou zaregistrované rodiny z celé Evropy a nejen z ní.. Chcete být aupair třeba u polárního kruhu? Není problém. 🙂

Aupair v UK: najdete jak na webu “http://www.aupairvuk.com“, tak na Facebooku pod totožným názvem. Martinku jsem oslovila v souvislosti poptávky na aupair couple. Z párového odjezdu nakonec sešlo, tudíž i z naší spolupráci. Pokud bych měla znovu hledat rodinu a využít něčí pomoc, tak rozhodně její. Zejména pokud bych hledala práci pro couple.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s